Menu Zamknij

MODUŁY

Zamówienia są elementem poprzedzającym zakup. Moduł zamówień jest podzielony na dwie części: zamówienia od klientów (poprzedza sprzedaż towarów przez firmę) oraz zamówienia do dostawców (poprzedza zakupy firmy u dostawców). Oba rodzaje zamówień mogą występować w trzech stanach: zrealizowane, zrealizowane częściowo oraz niezrealizowane. Wprowadzone zamówienia mogą być przekształcone w dokumenty magazynowe (PZ lub WZ) lub w dokumenty sprzedaży bądź zakupu. Zamówienia zrealizowane częściowo można wykorzystać do stworzenia zamówień różnicowych na niezrealizowane pozycje.

Dostępne w module zamówienia zaliczkowe dają szerokie możliwości obsługi zaliczek, które zgodnie z obowiązującymi przepisami należy udokumentować fakturami zaliczkowymi.

Zamówienia zaliczkowe, w przeciwieństwie do zwykłych, można poprawiać po wystawieniu faktury zaliczkowej (do wysokości wcześniejszych zaliczek).

Zamawiany towar może być rezerwowany (nawet poniżej aktualnego stanu magazynowego). Towar zarezerwowany nie może zostać sprzedany innemu klientowi, chyba że dany użytkownik posiada odpowiednie uprawnienia.

W celu pełnej automatyzacji procesu sprzedaży zamówienia złożone przez klientów można w łatwy sposób (za pomocą elastycznego kreatora) przekształcić w zamówienia do dostawców.

Zamówienia od klientów mogą pełnić rolę faktur pro forma przy wykorzystaniu wbudowanych wzorców wydruku.