Menu Zamknij

MODUŁY

Moduł Szybkiej sprzedaży przeznaczony jest dla firm, które potrzebują narzędzia do wygodnej i sprawnej obsługi klientów detalicznych. Sprawdza się w różnego rodzaju sklepach (pojedynczych lub sieciowych, jedno- i wielostanowiskowych), marketach, punktach gastronomicznych itd. Pełna integracja z innymi modułami handlowymi zapewnia szybką wymianę zgromadzonych w systemie informacji – o towarach, cenach czy kontrahentach.

Natomiast wygodę obsługi zapewnia maksymalnie uproszczony interfejs użytkownika oraz współpraca z szeroką gamą urządzeń zewnętrznych (drukarki fiskalne, wagi elektroniczne, czytniki kodów kreskowych i kart magnetycznych, wyświetlacze, szuflady itp.)

Na moduł Szybkiej sprzedaży składają się dwa komponenty – Sprzedaż i Zarządzanie sklepem. Pierwszy odpowiada za wystawianie paragonów i faktur, wyszukiwanie towarów i obsługę urządzeń zewnętrznych. Do zadań drugiego należy kontrola finansów i stanów magazynowych oraz konfigurowanie wymiany danych z innymi modułami handlowymi.

Szybka sprzedaż zapewnia możliwość drukowania fiskalnego poszczególnych pozycji na paragonie bezpośrednio po zeskanowaniu danego towaru, co znacznie skraca czas obsługi klienta (zwłaszcza w przypadku dużych zakupów).

Moduł pozwala na identyfikację towaru za pomocą czytnika kodów kreskowych oraz różnych sposobów wyszukiwania (po nazwie, symbolu, za pomocą mechanizmu InsTYNKT). Płatności można przyjmować w różnych walutach (PLN, EUR) i w różnych formach (gotówka, karta, bon). Możliwe jest również udzielenie rabatu lub zmiana ceny, a także pobranie części utargu w trakcie pracy sprzedawcy. W razie potrzeby istnieje możliwość anulowania pozycji lub całego dokumentu.

Spośród dostępnych funkcji komponentu Zarządzanie sklepem warto wymienić zarządzanie asortymentem (przyjęcie towaru, zwrot towaru, inwentaryzacja itp.), delegowanie i rozliczanie sprzedawców (mogą także rozliczać się samodzielnie) oraz zarządzanie personelem poprzez nadawanie indywidualnych uprawnień poszczególnym użytkownikom.